Цецо Соколов и Ели Василева със загуби в плейофите за титлата в Италия

Волейболният национал от Дупница Цветан Соколов и отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха драматично поражение в третия полуфинален двубой в италианската Серия А. Вицешампионите отстъпиха като гости на Итас Трентино с 2:3 гейма. Лубе води в серията с 2-1 победи, като борбата за място на финала ще продължи в четвърта битка. Соколов записа 15 точки на сметката си, от които 3 аса и една блокада. Най-полезен бе Йоанди Леал с 20 точки, а със 17 точки се отчете Османи Хуанторена. За Тренто Урош Ковачевич завърши с 26 точки. Четвъртият решителен мач ще се изиграе в четвъртък от 19 часа, българско време.

Другата волейболна звезда от Дупница Елица Василева и нейният отбор Савино Дел Бене (Скандичи) също допуснаха драматична загуба в третия мач от полуфиналните плейофи в Серия А при жените. Волейболистките на Скандичи отстъпиха като гости на Новара с 2:3 гейма в среща №3 от полуфиналите, играна пред близо 2700 зрители. По този начин Скандичи записа втора загуба в плейофната серия в рамките само на два дни и вече изостава с 1-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртият мач между двата тима е в четвъртък от 19,30 часа, българско време. Ели Василева игра стабилно цял мач като титуляр за Скандичи и завърши с 10 точки. Най-резултатна за гостите за пореден път стана шведката Изабел Хаак със страхотните 31 точки. За тима на Новара звездата Паола Егону отново бе най-полезна с 23 точки. Силно включване направи холандската националка Селесте Плак, която добави 21 точки.