Таланти от Дупница ще получат стипендии за високи постижения

Три даровити деца ще получат месечни стипендии по 280 лв. от Община Дупница. Това реши назначената комисия от общински служители и общински съветници, на база методика за класиране, според приетата наредба за стимулиране на децата. Комисията е разгледала и класирала подадените общо 10 заявления. Стимулите са за два месеца.

В област "Наука и техника" стипендия ще получи Алекс Иванов заради завоюването на първо място на областния кръг на олимпиадата по география и икономика през тази година. В област "Изкуство и култура" стипендиант е Калина Гергинова, която има първо място на 9-тия Международен Пушкински конкурс и второ място на Първия национален младежки конкурс на българската и руската песен „Нова надежда“. В сферата на спорта е отличена Рая Соколова, спечелила първо място на Националния турнир по художествена гимнастика „Купа Гълъбово”-2018 и първо място на Международния турнир „Диамантите на София“-2019.

През ноември ще има и трета сесия за събиране на документи за финансовото стимулиране.